Yazılı Sohbet Siteleri

Yazılı Sohbet Siteleri

Yazılı sohbet siteleri içerisinde insanlar klavye üzerinden birbirleriyle tamamen ücretsiz bedava sohbet ve chat yapmaktalar. Her sohbet siteleri içerisinin farklı olduğu gibi siteler içerisine giren her kullanıcıların da amaçları ve istekleri farklı oluyor.

Yazılı Sohbet Siteleri

Yazılı Sohbet Siteleri

Yazılı sohbet siteleri tercih eden insanlar diğer platformların kullanıcılarından çok farklıdır. Görüntülü sohbet etmek isteyen kameralı sohbet odaları gibi platformlar arayan insanlar kesinlikle yazılı sohbet odaları içerisine girmezler. Çünkü kameralı yada görüntülü sohbet odaları arayışlarına giren insanlar kendilerine göstermek ve karşılarında ki insanları görmek isterler.

Fakat yazılı sohbet sitesi kullanıcıları ise tam tersi olmaktadır. Yazılı sohbet ederek kendilerini göstermeden ilk olarak konuşup, tanışmak daha sonrasında görülmek isteyenler olmaktadır. Klavye üzerinden yazılı sohbet ederek konuşan, tanışan ve bu düşüncede olan insanların bulunduğu topluluk alanı olmaktadır.

Sesli sohbet odaları yada görüntülü sohbet odaları gibi olmaması kimi kullanıcıları mirc platformundan uzaklaştırır, kimi kullanıcıları da daha çok kendine çeker. Bazı kullanıcılar çok rahat olduğundan dolayı direk görüntülü sohbet etmek veya sesli sohbet etmek isterler.

Fakat kimi kullanıcılar ise tam aksine çok utangaç ve çekingen olmaktalar. Kendilerini göstermemek için karşılarına çıkacak olan kişileri de konuşup, tanışıp daha sonrasında görmeyi göze almaktalar. Klavye sohbet siteleri olarak bin dokuz yüz doksan dokuz yılından bu yana mirc programları hizmet sağlamaktadır.

Farklı ülkeleri bilmem lakin bizim ülkemizde ilk olarak kurulan platform mirc siteleri olmaktadır. Bin dokuz yüz doksan dokuz yılından bu yana hizmet sağlayan arkadaşlık sohbet odaları olarak bilinen platformlardır. Ülkemizde kurulduğu yıllar başka alternatif platformlar olmaması sebebiyle haddinden fazla talep vardı.

Yazılı sohbet odaları sonrasında çıkan platformlar önce resimli sonra sesli ve daha sonrasında görüntülü sohbet odaları olmaktadır. Farklı sohbet siteleri çıkmasıyla insanlara alternatif olarak sunulan platformlar çoğaldığı gibi mirc kullanıcıları da ister istemez sağa sola kaymıştır. Buda yine mirc kullanıcılarını ister istemez azaltmıştır.

Yazılı Chat Odaları

Ülkemizin 81 ilinden olduğu kadar dünyanın bütün ülkelerinden de seslerini duyurmak istemeyen, kendilerini göstermek istemeyen kullanıcıların kullandığı sitelerdir.

Yazılı Chat Odaları

Yazılı Chat Odaları

Unutmayalım ki seslerini duyurmak istemeyen ve kendilerini göstermek istemeyen insanlar sadece Türkiye içinde olmuyor. Yabancı ülkelerde yaşayan kimi insanlar da seslerini duyurmadan, kendilerini göstermeden sohbet ve chat yapmak istemektedir.

Yazılı chat siteleri olarak arama motorlarında arayışa geçen insanlar ülkemizden olduğu kadar dünyanın çeşitli ülkelerinden de sıklıkla görülmektedir. Yabancı ülkelerde diyerek anlattığım kullanıcılar ise yine Türkler oluyor. Türk olduğu halde dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan gurbetçi kullanıcılarımız oluyor.

Öncelikle sizlerin bilmesini istediğim bir konu daha var. Makalemizde bahsediyoruz ama kimi yabancı ülkelerde yaşayan gurbetçi kullanıcılarımız ara ara bu soruları soruyor. Bu sebepten dolayı üstüne basarak belirtmek istiyorum ki arkadaşlık sohbet odaları olarak sağladığımız platform dünyanın bütün ülkelerine açıktır.

Kurulduğu günden bu yana dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan gurbetçi kullanıcılarımız için sohbet sitemiz yurt dışı girişlerine açık tutulmaktadır. Bedava sohbet odaları içerisinde ülkemizin 81 ilinden olduğu kadar dünyanın bütün ülkelerinden de binlerce bay/bayan kullanıcılar bulunuyor.

Sizlere bin dokuz yüz doksan dokuz yılından bu yana yazılı sohbet siteleri olarak sağladığımız odalar içerisinde 18 yaşından büyük öğrenci, genç bekar, dul ve evli olmak üzere binlerce kullanıcılar bulunuyor. Kimi kullanıcılar için arkadaş bulma siteleri kimi kullanıcılar için ise sadece sohbet, makara siteleri olarak kullanılmaktadır.

Yazılı chat siteleri klavye üzerinden insanların yeni arkadaşlar bulmalarına ve sohbet, makara yaparak kafalarını dağıtmalarına çok faydalı olmaktadır. Yazılı sohbet siteleri çok faydalı olduğu kadar doğru kullanılmaz ise bir o kadar da faydasız olabilir. Bu yüzden içerisinde küfür, argo, siyaset ve hakaret içeren kelimeler kullanmak yasaktır.

Mobil Yazılı Sohbet Siteleri

Mobil yazılı sohbet odaları olarak arama motorlarında arayışa geçen kullanıcılarımız akıllı cep telefonları ile klavye üzerinden yazılı olarak sohbet etmek isteyenler olmaktadır.

Akıllı cep telefonları çıkmasıyla ülkemizde ve dünya genelinde yoğun ilgi ve talep gördü. Yoğun ilgi ve talep görmesi sohbet siteleri sahiplerini içerisini mobil uyuma çevirmesine sebep oldu. Sizlerin de bildiği üzere akıllı cep telefonları ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde mobil adlandırılması aldı.

Mobil sohbet odaları ve mobil chat odaları olarak adlandırılan platformlar aslında bizlerin yıllardır masaüstü, leptap bilgisayarlar ile kullandığımız normal sohbet siteleri olmaktadır. Normal sohbet siteleri olmasına rağmen sadece içerisinin mobil uyuma geçmesiyle dünya genelinde insanlara mobil sohbet odaları olarak tanıtılmaktadır.

Akıllı cep telefonlarının çok fazla talep görmesinin bir sebebi de insanların ceplerinde taşıdıkları telefonların günümüzde bilgisayar görevi görmesidir. Kolay sohbet etmek isteyen insanların kullandığı en önemli araçlardan biri akıllı cep telefonları olmaktadır.

Yani mobil olarak bahsettiğimiz cihazlar olmaktadır. Sohbet siteleri içerisine girmeniz için özellikle belirli bir il, bölge yada ülkeden olmanıza kesinlikle gerek yoktur. Yazılı sohbet odaları içerisine 18 yaşından büyük dileyen ve isteyen herkes girebilir. Sohbet odaları içerisinde ki tüm kullanıcılarımız 18 yaşından büyük yetişkinler olmaktadır.

Yazılı Sohbet Siteleri

Yazılı Sohbet Siteleri

admin 153

Bu gönderi için yorumlar kapalı.